DANIŞMANLIK

Satınalma ve tedarik zinciri danışmanlığı hizmetleri 

 

Gıda sektörlerindeki tecrübelerimizin ve birikimimiz ile Satınalma Danışmanlığı hizmetlerini ölçülebilir ve gözle görülür faydalar sağlayacak şekilde yerine getirmekteyiz.

Aşağıdaki hizmetlerimiz ile firmanızın kurumsal tedarik zincirine ait taleplerin gereklilik analizi, talep miktarları, talep tahminleri ve planlaması, satınalma aktiviteleri, stok yönetimi, bilgi yönetimi, tedarik edilen ürün ve hizmet ve tedarikçi kalitesi, tedarikçi iletişimi, zamanlama, kontrat ve sözleşme değerlendirmesi, tedarikçi maliyetleri, lojistik yönetimi vb. konuları da içerecek şekilde her yönüyle kontrol edilerek satınalma ve tedarik zinciri ile ilgili stratejiler de belirlenir. Böylece tedarik zincirinde tasarruf ve karlılık noktasında ölçülebilir ciddi faydalar sağlanır.

 

Satınalma sistem ve tedarikçi risk analizi 

Satınalma sistem analizi hizmeti ile yıl içindeki tüm satınalmalarınıza ait kayıtlar % 100 oranında kontrol edilir ve satınalma sisteminizin analizi yapılarak size raporlama yapılır ve alternatif malzemeler, satınalma süreçleri yada tedarikçi önerileri sunulur. Buradaki amaç var olan sistemdeki alımların kontrolü ve optimizasyonudur. Bu çalışma ile çok ciddi ölçülebilir tasarruflar sağlanmaktadır. Ayrıca sistemdeki tedarikçilerde tek tek elden geçirilerek ürün fiyat performansı ve alternatif tedarikçi gerekliliği de sorgulanmış olur. 

Satınalma sistemi yanısıra malzeme/gereklilik ve malzeme kalitesi/fiyat analizleri yapılarak gerektiğinde kullanılan malzemeler, girdiler, sarflar, makine ve ekipman optimize edilir. Bu noktada geleneksel satınalma danışmanlığı yerine gıda sektörü tecrübesi ile entegre olmuş bir danışmanlık mutlak gereklidir.

Ek olarak bakım anlaşmaları da kontrol edilerek optimize edilir.

 

Süreli / dönemsel satınalma danışmanlığı

Süreli / dönemsel satınalma danışmanlığı hizmeti ile belirlenen bir süre içinde tüm satınalma faaliyetleriniz tarafımızdan yürütülür. Satınalma sistemi ve maliyet düşürme bir stratejidir ama önemli olan bu stratejiye hangi taktik ile ulaşabileceğinizdir. Size sektördeki tecrübelerimiz ışığında en uygun taktikler ile satınalma ve maliyet düşürme stratejilerinize ulaşmanızı sağlayacağız.

   

Yurt içi ve yurt dışı teklif alma

Yurt içi ve yurt dışı teklif alma hizmeti ile yurt içi ve yurt dışı tedarikçi araştırması ve teklif ama hizmeti verilmektedir, bu hizmet pazarlık hizmeti ile de desteklenebilir. Teklif alma hizmetimiz ile tek tek firma araştırıp yada firmalar ile iletişime gezip teklif almak için zaman harcamazsınız ve sürecin uzmanlar tarafından yönetilmesini sağlarsınız.

 

Tedarikçi sağlama

Tedarikçi sağlama hizmeti ile belli bir ürün veya hizmet için alternatif güvenilir tedarikçi sağlama ve değerlendirme sağlanmaktadır. İhtiyacınız olduğunda size yeni yada var olan tedarikçilerinize alternatif olarak yurt içinde yada yurt dışında güvenilir ve etik ticaret yapan tedarikçiler önerilir.

 

Müzakere ve fiyat pazarlığı

Müzakere ve pazarlık hizmetimiz ile belli bir alım yada alımlar için size tedarikçi firma ile pazarlık ve müzakere hizmeti verilir.

 

Satınalma eğitimleri

Satınalma eğitimleri ile firmanız personeline satınalma, müzakere ve tedarik zinciri yönetimi konularında eğitim verilir.

 

Danışmanlık hizmetlerimiz sırasında firmanıza kazandıracağımız ölçülebilir rakamsal faydalar ve iyileştirmeler de ayrıca raporlanacaktır. Hizmetlerimiz hakkında görüşmek için aşağıdaki iletişim araçları ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hakkımızda bilgi alabileceğiniz kişiler için lütfen tıklayınız.

 

 

 

En içten saygılarımızla,

Ideative Danışmanlık

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

0 232 838 1040

0 530 977 4332