DANIŞMANLIK

Organik gıda üretim ve sertifika danışmanlığı

 

Organik gıda üretimi ve sertifikasyonu konusundaki birikimlerimiz ile organik gıda üretim ve sertifika danışmanlığı hizmetlerimizi en verimli şekilde yerine getirmekteyiz.

Organik gıda üretimi ve sertifikasyonu danışmanlığı hizmetimiz yatırımcılarımıza hedefledikleri ürünlerin hammadde, yardımcı malzeme ve ambalaj tedariğinden, üretim ve depolama aşamaları dahil tüm üretim süreçlerini içerir ve ürünlerine sertifika başvuru ve alma konusunda tüm süreçlerde destek olunmaktadır.

Gerek yeni tesis kurulumu gerekse var olan tesislerinde organik ürün üretilmesi hizmet kapsamımız dahilindedir.

Danışman kardomuz özellikle taze veya dondurulmuş meyve ve sebze, dondurularak kurutulmuş (freeze dried) gıdalar, güneşte ve fırında kurutulmuş meyve ve sebzeler, reçeller, granola, atıştırmalıklar, salça, meyve suları, soslar, reçeller, güneşte kurutulmuş domates, fırında kurutulmuş domates, baharatlar, kahve, tahin, pekmez, helva ürünlerindeki üretim süreçleri ve iqf dondurma, dondurarak kurutma, fırında kurutma, güneşte kurutma, kavurma, öğütme, marine etme, ısıl işlemler, kalibrasyon, sınıflandırma, kusur ve yabancı madde ayıklama, ambalaj ve paketleme, kesme, paketleme ve öğütme makineleri, soğuk ve donuk depolama, pastörizasyon ve buhar sterilizasyon teknikleri vb. üretim tekniklerindeki bilgi ve tecrübeleri ile bu alanlar başta olmak üzere tüm gıda üretim süreçlerinde hizmet vermektedir.

 

Sıfırdan fabrika kurulumu söz konusu olduğunda belirlenen organik ürünlerin fabrika fizibilitesi hazırlanması, üretim teknolojisi belirlenmesi, hedeflenen kapasite, kapasite, teknoloji ve ürüne uygun makine ve ekipmanın belirlenmesi, fabrika ölçüleri ve yerleşim planı, yatırım ve ürün gerçekleştirme maliyetleri vb. donelerin belirlenmesi ile hazırlanması, hazırlanan fizibiliteye göre fabrikanın kurulması ve devreye alınması, satınalımların yapılması, organizasyonunun ve iş süreçlerinin süreçlerinin tanımlanması, personel tedariği, personele ait görev ve sorumlulukların belirlenmesi, eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, organik sertifika başvurusu yapılması ve alınması dahil tüm süreçlerde danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Tüm bu süreçler gıda güvenliği, iş güvenliği ve kalite yönetim sistemleri gerekliliklerini de kapsayacak şekilde planlanmaktadır ve gerektiğinde ilgili gıda güvenliği ve kalite yönetim sistemi sertifika çalışmaları ve sertifika alımları konularında da hizmet verilmektedir.

 

Ek olarak, çalışması yapılan yatırım için hibe ve teşvik imkanları hakkında da araştırmalar yapılıp yatırımcılarımıza fizibilite çalışması içinde yatırım ile ilgili hibe ve teşvik bilgileri de verilmektedir.

 

Hizmetlerimiz hakkında görüşmek yada daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim araçları ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hakkımızda bilgi alabileceğiniz kişiler için lütfen tıklayınız.

 

 

En içten saygılarımızla,

Ideative Danışmanlık

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

0 232 838 1040

0 530 977 4332

 

 

 

İletişim

Ideative Danışmanlık

Mobile & WhatsApp: 0 530 977 4332 (0 530 977 IDEA)

Tel: 0 232 838 1040

E-Posta: iletisim@ideativedanismanlik.com