DANIŞMANLIK

Yatırım danışmanlığı, teknoloji danışmanlığı, fizibilite hazırlanması ve fabrika kurulum hizmetleri

 

Gıda sektöründeki birikimlerimiz ile fizibilite hazırlama, fabrika kurulum, yatırım ve teknoloji danışmanlığı hizmetlerimizi en verimli şekilde yerine getirmekteyiz.  

Danışman kardomuz özellikle taze veya dondurulmuş meyve ve sebze, dondurularak kurutulmuş (freeze dried) gıdalar, güneşte ve fırında kurutulmuş meyve ve sebzeler, reçeller, granola, atıştırmalıklar, salça, meyve suları, soslar, reçeller, güneşte kurutulmuş domates, fırında kurutulmuş domates, baharatlar, kahve, tahin, pekmez, helva ürünlerindeki üretim süreçleri ve iqf dondurma, dondurarak kurutma, fırında kurutma, güneşte kurutma, kavurma, öğütme, marine etme, ısıl işlemler, kalibrasyon, sınıflandırma, kusur ve yabancı madde ayıklama, ambalaj ve paketleme, kesme, paketleme ve öğütme makineleri, soğuk ve donuk depolama, pastörizasyon ve buhar sterilizasyon teknikleri vb. üretim tekniklerindeki bilgi ve tecrübeleri ile bu alanlar başta olmak üzere tüm gıda üretim süreçlerinde hizmet vermektedir.

 

Yatırım danışmanlığı hizmetimiz yatırımcılarımıza hedefledikleri alanlar yada onlara sunduğumuz gıda sektöründeki yeni yatırım alanları ile ilgili çalışmaları içermektedir. Ayrıca yatırımcılarımızın var olan yatırımlarının teknolojilerinin geliştirilmesi noktasında da kendilerine destek hizmeti verilmektedir. 

Yatırım kararı söz konusu olduğunda belirlenen ürünlere göre fabrika fizibilitesi hazırlanması, üretim teknolojisi belirlenmesi, hedeflenen kapasite, kapasite, teknoloji ve ürüne uygun makine ve ekipmanın belirlenmesi, fabrika ölçüleri ve yerleşim planı, yatırım ve ürün gerçekleştirme maliyetleri vb. donelerin belirlenmesi ile hazırlanması, hazırlanan fizibiliteye göre fabrikanın kurulması ve devreye alınması, satınalımların yapılması, organizasyonunun ve iş süreçlerinin süreçlerinin tanımlanması, personel tedariği, personele ait görev ve sorumlulukların belirlenmesi ve eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi dahil tüm süreçlerde danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Tüm bu süreçler gıda güvenliği, iş güvenliği ve kalite yönetim sistemleri gerekliliklerini de kapsayacak şekilde planlanmaktadır ve gerektiğinde ilgili gıda güvenliği ve kalite yönetim sistemi sertifika çalışmaları ve sertifika alımları konularında da hizmet verilmektedir.

 

Ek olarak, fizibilite çalışması yapılan yatırımlar için hibe ve teşvik imkanları hakkında da araştırmalar yapılıp yatırımcılarımıza fizibilite çalışması içinde yatırım ile ilgili hibe ve teşvik bilgileri de verilmektedir. Yatırım gerçekleştirme kararı alındığında yatırımcı talebine göre hibe ve teşvik başvuruları da yapılmaktadır. Hizmetlerimiz hakkında görüşmek yada daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim araçları ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Hakkımızda bilgi alabileceğiniz kişiler için lütfen tıklayınız.

 

 

 

En içten saygılarımızla,

Ideative Danışmanlık

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

0 232 838 1040

0 530 977 4332